Castigatorii Concursului de Gatit de la Azuga

Asociatia Culturala Euro Est Alternativ (ACEEA) a dat publicitatii lista finala a castigatorilor la Concursul International de Gatit in Aer Liber, etapa Azuga 2008. Reamintim ca acest Concurs a fost deschis pentru profesionisti si amatori, care au avut posibilitatea sa intreaca in doua probe diferite: Preparate culinare reci (care s-a desfasurat vineri, 29 februarie) si Mancaruri gatite in aer liber (care a avut loc sambata, 1 martie). In cadrul primei sectiuni concurentii au prezentat preparate culinare reci. La cea de-a doua bucatarii au gatit la ceaun, plita si gratar.

Iata si rezultatele:
Premiile pentru Sectiunea Preparate reci – Expozitia de arta culinara
CUPA: Cabana Vanatorilor II
Aperitive: Loc I: Cabana Vanatorilor II
Loc II: Cabana Vanatorilor I
Loc III: Mihai Foit
Dulciuri: Loc I: Cabana Vanatorilor II
Loc II: Cabana Vanatorilor I
Loc III: Pitorac Vasilica
Creatie: Loc I: Cabana Vanatorilor II
Loc II: Cabana Vanatorilor I
Loc III: Mihai Foit
Meniu Alternativ: Loc I: Pitorac Vasilica
Loc II: Foit Mihai
Loc III: Taverna Panoramic – International
Premii Speciale la Sectiunea Preparate reci:
Premiul Special pentru Creativitate: Complex Turistic EDEN
Premiul Special pentru complexitate: Tudorel Gheorghe
Premiul special pentru curajul de a participa intr-o competitie Internationala: Stefania Gheorghe
Premiul Special pentru originalitate: Restaurant Amurg – Milenium
Premiul Special pentru meniul prezentat in competitie: Amana Inn
Premiul Special al Etapei Azuga 2008 – Marty Cafe

Premiile pentru Sectiunea Mancaruri gatite in aer liber
CUPA: Omega 3
Mancaruri la gratar: Loc I: Florescu Ioan
Loc II: Eden
Loc III: Omega 3
Mancaruri preparate pe plita: Loc I: Omega 3
Loc II: Marius Bulau
Loc III: Fusion Technic
Mancaruri preparate la ceaun: Loc I: Omega 3
Loc II: Catalina Ungureanu
Loc III: Motel Gilau
Creatie: Loc I: Ilie Roman
Loc II: Mihai Cotei
Loc III: Omega 3
Premii Speciale la Sectiunea Mancaruri Gatite in Aer Liber:
Premiul special pentru Creativitate si Complexitate : Hotel Paltinis (Sarmaua si Micul de 1.5 metri)
Premiul special pentru Popularitate: Haiducii Secolului XXI
Premiul special pentru originalitate: Bucataria Pentru Toti
Premiul Special pentru Dexteritate: Picior de Munte
Premiul Special pentru cel mai aspectuos stand : Eden
Premiul Special pentru cel mai tanar concurent: Alexia Gheorghe
Premiul Special pentru concurentul care a parcurs cea mai lunga distanta: Tadaaki Sakai
Premiul Special al etapei Azuga 2008 – Pensiunea Alex

Bucatarul Etapei: Clubul Presa de Vin
Reteta Etapei: Motel Gilau

JURIUL. Pentru fiecare categorie s-a format un juriu care sa evalueze produsele. Pentru clasa Arta culinara, juriul a fost format din: Robert Rainford (profesor la Colegiul George Brown din Toronto, starul emisiunii „Licence to Grill”), Dumitru Burtea (presedintele Asociatiei Nationale a Bucatarilor si Cofetarilor din Turism), Nicolae Nejloveanu (maestru al artei culinare), Serban Ionescu (actor) si Silviu Miron. La clasa Mancaruri gatite in aer liber, membrii juriului au fost: Robert Rainford, Dan Chisu, Vlad Florica, Serban Huidu, Stefan Bercea si Cornelia Ghisoi.